Home

Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri kullanılarak uygun sıklıkta yapılmaktadır. Odalar her cıkış sonra profesyonel ilaçlarla ULV-cıhazı ile desenfeksiyon işlem yapılmakta. Restorant, lobby, resepsiyon alanı dahil tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmiş; sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınmış, gerekli işaretlemeler yapılmıştır. Bu alanlara plana uygun kapasiteden daha fazla misafir kabul edilmeyecektir.

Tüm genel kullanım alanlarında yeterince el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulmaktadır. Yiyecek – içecek hizmeti verilen ünitelerimizde masalar arası mesafe 1.5 metre olarak düzenlenmiştir.

GİRİŞTE HES KODU Kontrol edilir

DÜZENLİ VE PERİODİK DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ YAPILIR

T.C. İç İşleri Bakanlığınca 30.09.2020 tarihinde yayınlanan genelge ile ikametgahı Türkiye olan, tesise konaklama amacıyla gelen misafirlerimizden rezervasyon aşamasında veya tesise girişi esnasında HES kodu talep edilecektir. HES Kodu ve tesis tarafından sorgulama sonuç bilgisi (riskli değil) misafir giriş kartına (Registration Card) işlenerek misafirin imzası alınacaktır.

Daha önceden rezervasyon aşamasında HES Kodu alınan misafirlerin HES sorgulaması giriş işlemleri (Check in) öncesinde yapılacaktır. Sorgulama sonrasında Covid-19 riski taşımayanlar tesise kabul edilecek, riskli/temaslı oldukları tespit edilenler ise otele kabul edilmeden Alo 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) hattına bilgi verilecektir.

HİYYEN VE Mesafe KURALLARINA UYULUR

Tüm çarşaflar, yüksek sıcaklıkta yıkanarak dezenfekte edilir. Personelin ortak alanlarda maske takması zorunlu. Zeminler, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde işaretli. Konukların ve personelin kullanması için el dezenfektan.Hastalık belirtisi gösteren personel için ücretli evde kalma politikası. Gidiş gelişin yoğun olduğu alanlar düzenli şekilde dezenfekte edilir. Personelin düzenli olarak el yıkaması zorunlu. Personelin düzenli olarak ateşi ölçülür. Temassız check-in. Temassız check-out